Гідроізоляція для тераси. Особливості використання

Як відремонтувати терасу якісно? Якщо терасу не вкриває навіс, це призводить до її швидкого руйнування. Цьому сприяє ультрафіолетове випромінювання та атмосферні опади у вигляді дощу, снігу, граду, серйозне вітрове навантаження, а також пліснявий грибок та механічні дії. Продовжити термін служби цього функціонального приміщення може гідроізоляція тераси.

Класифікація гідроізоляції 

Гідроізоляційні матеріали використовують для підвищення стійкості підлоги до будь-яких зовнішніх впливів. Процес виконують на стадії будівництва чи капітального ремонту тераси.

Для гідроізоляції підлоги можна купити кілька варіантів :

  • Рулонні матеріали. Це плівка або мембрана, яка наноситься на чорнову основу підлоги, а потім заливається стяжкою. Рулонна гідроізоляція виготовляється на основі бітумних або каучукових компонентів. Головна перевага – це підвищена міцність та доступна ціна.
  • Рідкі розчини. Вони є складами з високим вмістом поліуретанових компонентів. Після нанесення така ізоляція застигає і перетворюється на стійке полімерне покриття. Основна перевага – це легковажна конструкція.
  • Полімерцементна гідроізоляція. У її складі є полімерні компоненти, які у потрібній пропорції змішуються з цементом і утворюють покриття, стійке до води та інших впливів.

Яку гідроізоляцію замовити для підлоги тераси, варто вирішувати з урахуванням важливих даних, а саме – особливостей розташування приміщення, матеріалів, які використовувалися у будівництві, клімату регіону та інших факторів.

Ознаки хорошої гідроізоляції для якісного ремонту

Якщо роботи зі зміцнення статі та підвищення її стійкості до негативних впливів проведені кваліфікованими робітниками, результат буде виглядати так:

  • Ідеально гладка та рівна поверхня без швів та стиків. Якщо вони є, значить гідроізоляція не прослужить довго;
  • Зчеплення з поверхнею, адгезія: якщо матеріал обраний правильно, то на поверхні будуть відсутні порожнини та щілини, які часто призводять до передчасного руйнування основи;
  • Стійкість до УФ-променів. Ця характеристика особливо важлива для тих складів, які виступають як гідроізоляція та фінішний шар.

Довговічність гідроізоляції залежить від двох факторів: компетенції фахівця, який виконував роботи, а також від того, наскільки правильним був вибір матеріалу